Facebook reklam alanlarında hem web sitenizi veya Facebook sayfanızı hedeflediğiniz kullanıcılara gösterilmesini sağlayarak daha düşük maliyetle işletmenizin gelirini arttırabiliriz.

 

Facebook’ta reklamlar, Facebook şirketleri ve ürünlerindeki hareketlere dayalı olarak gösterilir. Örneğin beğendiniz sayfalar, arkadaşlarınızın beğendiği sayfalar, Facebook ve İnstagram profil bilgileriniz ve Facebook ile İnstagramda yapmış olduğunuz yer bildirimleri gibi hareketler.

Potansiyel müşteriler açısından bunu bir örnekle açıklayalım;  ziyaret ettiğiniz internet siteleri veya kullandığınız uygulamalar size bir ayakkabı satıcısının internet sitesindeki ayakkabı  gibi göz attığınız ürün veya hizmetlere bağlı olarak reklam göstermemize yardımcı olmak için bir piksel gibi işletme araçlarını kullanarak Facebook’a doğrudan veri gönderebilir. Buna verilebilecek örnekler ise reklam verenin internet sitesinin görüntülenmesi, mobil uygulamasının indirilmesi ve alışveriş sepetine ürün ekleyip çıkartılması gibi.

Bunlar reklam verenlerin için potansiyel müşteri bulmak için çok önemli detaylardır. Reklamlarınızı kimlere görünmesini seçerek en kısa sürede ve en etkili bir şekilde ürün ve hizmetlerinizi tanıtmış olur ve doğrudan satış yapmaya hazır olursunuz.

Facebook, reklam verenlere kullanıcılarını analiz ederek reklam gösterilmesi ve potansiyel müşteri bulunması hususunda çok kolaylıklar sağlamaktadır. Facebook reklam sistemi, reklam verenlerin erişmek istedikleri hedef kitleyle ilgili  kendilerine verdikleri bilgilere dayalı olarak kullanıcılara  hangi reklamı göstereceğini önceliklendirir ve  ardından reklamı ilgilenebilecek kişilerle eşleştirir. Bu, reklam verenlerin kullanıcıların kim olduğunu öğrenmeden onlarla  alakalı ve faydalı reklamları Facebook un gösterebileceği anlamına gelir.

Biz de sizin hizmet ve ürünlerinizi kimlere görünmesini analiz ederek potansiyel müşterilerinize en kısa zamanda ulaşmanız husunda  en iyi desteği veriyoruz.