İnternet kullanıcılarının google aramalarında web sitenizi ilk sayfalarda görmesini kim istemez ki. SEO çalışmalarımızla web sitenizi Google aramalarında üst sıralara çıkarıp kullanıcıların size daha çabuk ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

esenler web seo uzmanı

Arama motoru optimizasyonu yani SEO, bir web sitesi için  arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. SEO ile amaçlanan  web sitesinin değerini artırarak Google aramalarında daha üst sıralara çıkmasını sağlamak ve dolayısı ile site ziyaret eden  sayısının artırılmasıdır.

SEO bir çeşit  popüler olmayı sağlama sanatıdır. Bu popülerliği en doğal yollarla sağlayan kişiler  ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar. Burada popülerliği  web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da arama yapıldığı zaman  üst sıralarda görünmek en iyi ve en doğal reklam türüdür. Fakat üst sıralarda çıkmak aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca web sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak web siteniz üst sıralara yükselmektedir. Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı çoğaldıkça  popülerlik daha doğal ve sağlam bir yapıya ulaşmaktadır. Bir sitenin popülerliği, yayına başladığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

SEO çalışmamızda site içinde SEO ile birlikte sitenizi dışardan  linkler ile  besleyerek ve planlı bir şekilde hazırlanan içerik stratejimiz ile sitenizin gerekli aralıklarda güncellenmesine yardımcı oluyoruz. Bunun için aramalarda kullanılan ve çalışma yaptığımız web sitesi için gerekli olan kelimeleri ve kelime gruplarını en iyi şekilde belirleyerek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.